Basında BİZ

Basında BİZ

Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botlarının Elektronik Sistem Entegrasyonu ve Gemi Bilgi Dağıtım Sistemleri, Berkin Mühendislik İmzasını Taşıyor

Berkin Mühendislik, özgün çözümleri ile Türkiye’nin askeri denizcilik projelerine katkı vermeye devam ediyor. Türk Deniz Kuvvetleri için yürütülen Lojistik Destek Gemisi projesine ve Katar Harp Okulu Gemileri projesine, özgün sistemler ve entegrasyon-mühendislik hizmetleri sağlayan Berkin Mühendislik, Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu (ACMB) projesinde de Gemi Bilgi Dağıtım Sistemi’ni ve bu sistemle ilgili alt birimleri teslim etti.

MSI Dergisi’nin 198’inci (Eylül 2020) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik, Kabiliyetlerini, Ürün Yelpazesini ve İş Birliklerini Genişletmeye Devam Ediyor

Berkin Mühendislik, 2014 yılında çıktığı yolda, “savunma sanayisi ve diğer mühendislik alanlarında; mükemmeliyetçi yaklaşımla katma değeri yüksek projeler gerçekleştirmek ve kalifiye insan kaynağı yetiştirmek” misyonuyla ilerlemeye devam ediyor. Bu doğrultuda firma; kabiliyetlerini, ürünlerini ve iş birliklerini sürekli geliştiriyor.

MSI Dergisi’nin 192’nci (Nisan 2020) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik, Katar Deniz Kuvvetlerinin Okul Gemilerinin İnşasında, Önemli Görevler Üstlendi

Berkin Mühendislik, Katar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay adayı öğrencilerin teorik ve pratik eğitimleri kapsamında, Anadolu Tersanesi tarafından inşa edilmekte olan 2 adet Silahlı Harp Okulu Öğrenci Eğitim Gemisi’nde (Cadet Training Ship-CTS) önemli görevler üstlendi. Anadolu Tersanesi ile Berkin Mühendislik arasında, 20 Eylül’de imzalanan sözleşme kapsamında, gemilerin; Veri Dağıtım Sistemlerinin tasarım ve üretimi ve Silah Elektronik Sistemlerinin entegrasyonu, Berkin Mühendislik tarafından yapılacak.

MSI Dergisi’nin 187’nci (Aralık 2019) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik, Olgunlaşan ve Çeşitlenen Çözümleri ile Boy Gösterdi

Berkin Mühendislik’in deniz platformlarına yönelik çözümlerindeki gelişim ve çeşitlilik, firmanın, DSS 2019 katılımına da yansıdı. DSS 2017’de, sadece stantlı katılım gerçekleştiren Berkin Mühendislik, bu yıl, hem daha çok sayıda ürününün sergilendiği standı hem de sunumu ile yer aldı.

MSI Dergisi’nin 186’ncı (Kasım 2019) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik’ten, Deniz Platformlarının Ömür Devri Maliyetini Düşürecek Çözümler

Berkin Mühendislik, deniz platformlarında alt sistem entegrasyonları yapılırken ya da platformun modernizasyonu sırasında karşılaşılan arayüz sorunlarına, yenilikçi bir çözüm getiriyor. Berkin Mühendislik tarafından geliştirilen PIU-0430 Programlanabilir Arayüz Birimi, platformlardaki farklı sistemlerin arayüz entegrasyonuna kolaylık ve hız getiriyor. Böylece, platformların ömür devri maliyetleri de düşüyor.

MSI Dergisi’nin 184’üncü (Ekim 2019) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik, IDEF 2019’a, Ürün Sahibi Firma Olarak Katıldı

Berkin Mühendislik, fuarda, son dönemde geliştirdiği ve birçoğunu ilk defa sergilediği özgün ürünleri ile boy gösterdi. Bu ürünlerin en önemli özelliği ise tüm yazılım, donanım ve mekanik tasarımlarının, Berkin Mühendislik’e ait olması.

MSI Dergisi’nin 181’inci (Temmuz 2019) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik, SAHA İstanbul’a Üye Oldu

Savunma, havacılık ve uzay sanayisinde faaliyet gösteren 27 firmanın katılımıyla Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul’un üye sayısı 342’ye yükseldi.

Hürriyet.com.tr’de yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik, Kara Platformları için Güvenilir Seyrüsefer Çözümünü Tanıttı

Berkin Mühendislik, özgün ürünlerinin yanı sıra Türkiye’de mevcut olmayan kabiliyetler için de yurt dışı iş birlikleri ile sektöre çözümler sunuyor. Firma, fuaye alanındaki standında, CIVITANAVI Systems’in PETRA ürün ailesini tanıttı.

MSI Dergisi’nin 170’inci (Aralık 2018) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik, Veri Dağıtım Sistemi Ürün Ailesini Genişletiyor

Kurulduğu 2014 yılından beri, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu çözümleri sunmak hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Berkin Mühendislik, portföyüne yeni ürünler katmaya devam ediyor. Öncelikli odak noktası deniz elektronik sistemleri olan firma, Veri Dağıtım Sistemi (VDS) ürün ailesini, NDDS-1000 ile genişletiyor.

MSI Dergisi’nin 169’uncu (Kasım 2018) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Berkin Mühendislik, Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu Projesi Kapsamındaki İş Birliklerini, SMART Savunma ile Genişletiyor

Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu (AMDEB) projesi kapsamında inşa edilecek botların elektronik sistemlerinin entegrasyonu için, projenin ana yüklenicisi DESAN Tersanesi ile 29 Kasım’da sözleşme imzalayan Berkin Mühendislik, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

MSI Dergisi’nin 154’üncü (Ocak 2018) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Veri Dağıtım Sistemlerinin Adresi: Berkin Mühendislik

Berkin Mühendislik, sergi katılımcısı olarak yer aldığı DSS 2017’de, ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı buldu. Firmanın standı, oturumlar arası verilen molalarda, ziyaretçilerinin çokluğu ile dikkat çekti.

MSI Dergisi’nin 153’üncü (Aralık 2017) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

DESAN Tersanesi, Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botlarının Elektronik Sistemlerinin Entegrasyonu için, Berkin Mühendislik ile Anlaştı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yürütülen proje kapsamında, DESAN Tersanesi’nde inşa edilecek iki adet Acil Müdahale ve Dalış Eğitim Botu (AMDEB)’nun elektronik sistemlerinin entegrasyonunu, Berkin Mühendislik gerçekleştirecek.

MSI Dergisi’nin 153’üncü (Aralık 2017) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Uluslararası Limanlarda Güvenlik Kodu

Deniz Güvenlik Komitesi (MSC) tarafından, denizde ya da deniz yoluyla gelebilecek terör eylemlerinin önlenmesine yönelik yeni kuralların belirlenmesi ile gemi ve liman tesislerinin güvenliği için yeni tedbirleri içeren, Uluslararası Gemi ve Liman Tesisleri Güvenlik Kod’u (ISPS CODE) oluşturulmuştur.

Güvenlik Yönetimi dergisini 36’ncı (Haziran 2016) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Sitep Italia, MAMS CS-424 Cihazını Tanıttı

Sitep Italia firmasının Türkiye temsilcisi Berkin Mühendislik, 26 Kasım tarihinde, Ankara’da, Sitep Italia tarafından üretilen MAMS CS-424 (Multirole Acoustic Motorised System / Çok Rollü Akustik Motorize Sistem) cihazının tanıtımını yaptı.

MSI Dergisi’nin 126’ncı (Aralık 2015) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Sitep Italia’dan Güvenlik İhtiyaçlarına Yenilikçi Çözüm: MASS CS-424

Silahlı kuvvetler ile emniyet güçleri arasındaki temel farklılıklardan biri de emniyet güçlerinin, çeşitli operasyon senaryoları kapsamında, zarar vermeyen (yumuşak / soft) güç uygulamaya ihtiyaç duymasıdır. Etkili ve güvenilir yumuşak güç sistemleri, emniyet güçleri için kritik öneme sahip olanaklardır.

MSI Dergisi’nin 124’üncü (Ekim 2015) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Liman Ve Tesislerin Güvenlik Enstrümanları

Liman tesisi güvenlik planının hazırlanması PFSO’nun sorumluluğundadır. RSO’lar da liman tesisi güvenlik planı hazırlayabilirler. Liman tesisi güvenlik planı idare tarafından onaylanacaktır.

Güvenlik Yönetimi dergisini 27’nci (Eylül 2015) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Selah Tersnaesi, Veri Dağıtımı için Sitep Italia’yı Seçti

Lojistik Destek Gemisi (LDG) projesi kapsamında 2 adet gemi inşa edecek olan Selah Tersanesi, bu gemilerde kullanacağı veri dağıtım sistemi için, Sitep Italia firmasını seçti.

MSI Dergisi’nin 120’nci (Haziran 2015) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.

Sitepltalia’dan Güvenlik Sorunun Akustik Çözüm

Tesislerin ve gemilerin güvenliğinin, bazı durumlarda, tehditlere kalıcı zarar vermeden sağlanması, silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin harekât ihtiyaçları arasında yer alıyor.

MSI Dergisi’nin 120’nci (Haziran 2015) sayısında yayınlanan içeriğin devamı için tıklayınız.